fb twitter rss Poczta obsada
obsada wyniki extranet
blogowanie
bmenu
aktualnosci

Zgrupowanie poznańskich sędziów w Opalenicy

Zgrupowanie w Opalenicy

W dniach 19-20 października 2018 roku (piątek-sobota) odbyło się zgrupowanie dla wyróżniających się sędziów z Poznania.

Zapraszamy do relacji tekstowej i zdjęciowej…

 

 

 

 

 

Uczestnicy zostali zakwaterowani w Hotelu „Remes” w Opalenicy, w ośrodku w tym mieszkała reprezentacja Portugalii w czasie trwania Euro 2012. Komisja Szkoleniowa z Poznania wyselekcjonowała grupę sędziów, którzy na co dzień biorą udział w trzech programach: Talentów Sędziów (Bartłomiej Gawrecki, Marcin Górczak, Adam Karmoliński, Krzysztof Olędrowicz, Krzysztof Połomka, Robert Szymkowiak), Talentów Sędziów Asystentów (Piotr Bacia, Łukasz Chumski, Kamil Danielczyk, Rafał Pater, Łukasz Stankowski) oraz Minimentoring (Marek Mokrzyński, Wojciech Tietz).

W piątek po przyjeździe i zakwaterowaniu uczestnicy zgrupowania zostali poddani testowi teoretycznemu oraz video, a także brali udział w warsztatach szkoleniowych „Wyznaczanie celów w sędziowaniu” oraz „Sędzia, a sędzia asystent – co ich powinno cechować?”. Zajęcia prowadzili członkowie komisji: Łukasz Araszkiewicz oraz Maciej Pelka, a pomagali im Maciej Cebulski i Tomasz Nowicki. Nad całością czuwał Przewodniczący Kolegium Sędziów Wielkopolskiego ZPN Zbigniew Cukiert oraz Szef szkolenia obserwatorów Remigiusz Lewandowski.

Następnie przyjechała w odwiedziny sędziowska delegacja z Niemiec, która tego samego dnia przybyła do Poznania w ramach wymiany z Dolnosaksońskim ZPN. Towarzyszyli im Koledzy Marcin Stachowski i Mikołaj Opic ponieważ następnego dnia mieli pełnić funkcję sędziów asystentów kolegów zza zachodniej granicy w zawodach juniorów i seniorów w Gnieźnie oraz Obornikach. Po wspólnej kolacji i wymianie spostrzeżeń z naszymi gośćmi Szef Szkolenia w Wielkopolsce Szymon Lizak przeprowadził dla wszystkich wykład „LOR i SPA. Analiza, różnice, jak rozpoznawać?”.

Po bloku szkoleniowym przyszła zasłużona chwila dla relaksu czyli odnowa biologiczna w hotelowym SPA. Po skorzystaniu z miejscowego basenu, sauny i jacuzzi uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy i musieli sporządzić obserwację telewizyjną (OT) – za materiał posłużył mecz 4 ligi rozegrany w ramach rozgrywek Wielkopolskiego ZPN.

W sobotę po porannym treningu kondycyjnym pod czujnym okiem Kolegi Macieja Cebulskiego każda grupa musiała wybrać kapitana zespołu i w ciągu 30 minut przedstawić klipy oraz na ich podstawie omówić pracę sędziów z wybranego meczu.

W dalszej części zajęć międzynarodowi sędziowie FIFA Tomasz Musiał oraz Sebastian Mucha odwiedzili poznańskich arbitrów z wykładem „Kompletny sędzia PRACA czy TALENT?”, a opiekę nad grupą przejął Sekretarz Kamil Waskowski.

Po obiedzie uczestnicy zgrupowania rozjechali się na zawody w okręgu nabierać kolejnych praktyk i wdrażać nowo nabytą wiedzę w życie, aby ponownie spotkać się wieczorem na meczu Ekstraklasy KKS Lech Poznań -Korona Kielce, których rozjemcami byli poranni prelegenci. Zadaniem grupy była analiza pracy sędziów.

Były to bardzo napięte dwa dni dzięki, którym młodzi adepci sztuki arbitrażu mogli przez chwilę poczuć się jak zawodowi sędziowie szczebla centralnego, jednak nadrzędnym celem spotkania w Opalenicy było zachęcenie ich do jeszcze cięższej pracy nad własnym samorozwojem. Teraz już od nich samych zależy jak będą realizować swoje plany w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonych celów w sędziowaniu.

 

archiwum


Chronologicznie uporządkowane...

Użyj poniższego formualrza:

Nadal nie możesz znaleźć tego co szukasz? Skontaktuj się z nami. Zajmiemy się tym!

Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Copyright: Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej © 2012-2016. Wykonanie: Projektowanie stron www Poznań