obsada wyniki extranet
blogowanie
bmenu
aktualnosci

Wyniki Reprezentacji Kolegium Sędziów Wielkopolskiego ZPN – 44. edycja piłkarskiej Ligi Rataj 2019

Reprezentacja KS

W piątej i szóstej kolejce obecnej edycji Ligi Rataj 2019 Reprezentacja Kolegium Sędziów Wielkopolskiego ZPN miała się zmierzyć kolejno z drużynami „Mechaniczna Pomarańcza” oraz „4 Fun Team”. Niestety obydwa mecze się nie odbyły i nasza drużyna po walkowerach przyznanych przez organizatora rozgrywek dopisała sobie 6 punktów.

Mecze są rozgrywane na normalnym trawiastym boisku (po 10 zawodników) na Spółdzielczym Stadionie Sportowym „Olimp”, gramy 2 x 30 minut, a same rozgrywki są organizowane nieprzerwanie od 1975 roku.

W siódmym meczu wreszcie nasze orły wybiegły na boisko i spotkały się z drużyną „LE BLE”. Przeciwnicy wzmocnieni między innymi zawodnikami na co dzień występującymi w klubie „Wiara Lecha” (Liga Międzyokręgowa) okazali się bardzo wymagającym rywalem.

Wystąpiliśmy w składzie: Maciej Łabenda (br.) – Łukasz Araszkiewicz (kpt.), Wojciech Tietz, Wojciech Pietrucki, Mariusz Borkowski – Robert Pawlicki, Mariusz Tobota, Marcin Nawrocki, Arsen Kapustynski, Marcin Pawlak, Patryk Kochański – Łukasz Jaskólski

W pierwszej połowie byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą, jednak mimo przeprowadzonych wielu bardzo ładnych i składnych akcji nie potrafiliśmy zdobyć prowadzenia. Nasza skuteczność zawodziła, w przeciwieństwie do dyspozycji Macieja Łabendy, który znakomicie się spisywał między słupkami m.in. po błędzie naszej obrony w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od napastnika „LE BLE” i na przerwę obydwie drużyny schodziły z wynikiem bezbramkowym.

Po przerwie nasza reprezentacja niestety nie przypominała drużyny z pierwszej połowy popełniając wiele błędów i przeciwnicy wyszli na prowadzenie 1:0. Mimo wielu nieudolnych prób odrobienia strat trzeba uczciwie przyznać, że to przeciwnicy kontrolowali przebieg gry i zasłużenie podwyższyli wynik spotkania na 2:0. Wobec eksperymentalnego składu pokazaliśmy charakter i po zmianie ustawienia na dwóch napastników na 3 minuty przed końcem spotkania, po precyzyjnym podaniu w uliczkę przez Roberta Pawlickiego, kapitan Łukasz Araszkiewicz doprowadził do wyniku 2:1. Sędzia Aleksander Borowiak doliczył 2 minuty i w ostatniej akcji meczu po strasznym zamieszaniu w polu karnym przeciwników Bartosz Tobota składając się do strzału, będąc na wprost pustej brami, został sfaulowany, po czym arbiter wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem okazał się Robert Pawlicki, którego celny strzał z „11 metrów” dał remis naszej reprezentacji.

Wielkie brawa dla naszej drużyny za walkę do końca, a na szczególną pochwałę zasługują debiutanci: Mariusz Borkowski, Wojciech Pietrucki oraz Arsen Kapustynski. Ten ostatni jest młodszy od naszych najbardziej doświadczonych zawodników Łukaszów: Araszkiewicza oraz Jaskólskiego o 21 lat co bardzo nas cieszy i daje nadzieję, że o przyszłość naszej piłkarskiej kadry sędziów nie musimy się martwić.

Następne zawody rozegramy we wtorek 18 czerwca 2019 roku o godz. 19.30 z drużyną „Podwodni” na który serdecznie zapraszamy wszystkich członków naszego KS. Po meczu nastąpi oficjalne zakończenie ligi oraz ceremonia wręczenia nagród.