fb twitter rss Poczta obsada
obsada wyniki extranet
blogowanie
bmenu
aktualnosci

Wymiana sędziowska z Dolnosaksońskim Związkiem Piłki Nożnej – jesień 2018

Wymiana z Niemcami

Zapraszamy do relacji tekstowej i zdjęciowej autorstwa Kol. Mikołaja Opica…

 

 

 

 

 

 

W dniach 19-21 października 2018 roku (piątek-niedziela) gościliśmy delegację sędziowską z Niemiec, która przybyła do Poznania w ramach wymiany z Dolnosaksońskim ZPN.

Opiekę nad Kolegami z ramienia Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej pełnił Przewodniczący Komisji Szkoleniowej w Wielkopolsce Szymon Lizak, a w wymianę byli zaangażowani także Koledzy Mikołaj Opic i Marcin Stachowski.

W skład delegacji wchodziła czwórka młodych, utalentowanych sędziów zza zachodniej granicy oraz obserwator Björn Maertens.

Tuż po przybyciu udaliśmy się wspólnie na trwające w Opalenicy zgrupowanie dla sędziów z Poznania, którzy biorą udział w programach organizowanych przez Komisję Szkoleniową.

Koledzy z Niemiec mieli okazję zobaczyć jak się szkolą nasi perspektywiczni arbitrzy oraz obejrzeć m.in. kilkanaście klipów sędziowskich z naszego piłkarskiego podwórka w ramach wykładu prowadzonego przez Szymona Lizaka.

Następnie wszyscy razem zjedliśmy kolację, podczas której mogliśmy się zintegrować, a następnie udaliśmy się na odnowę biologiczną z uczestnikami obozu w Opalenicy.

W sobotę o godzinie 9 spotkaliśmy się na zbiórce i pojechaliśmy na wyznaczone spotkania. Pierwszym meczem był pojedynek drużyn Mieszko Gniezno oraz UKS Śrem rozgrywanego w ramach I Ligi Wojewódzkiej B1 Junior Młodszy, a trójka sędziowska prezentowała się następująco: sędzia: Maximilian Nie-Hogen, asystent nr 1: Mikołaj Opic, asystent nr 2: Lukas Hoft. Mecz zakończył się wynikiem 3 do 2 dla drużyny gospodarzy i był rozgrywany w przyjaznej i sportowej atmosferze, czego dowodem jest brak napomnień i wykluczeń.

Natychmiast po zakończeniu spotkania w Gnieźnie udaliśmy się na kolejny mecz, tym razem Ligi Międzyokręgowej grupy 1 do Obornik, gdzie miejscowa Sparta podejmowała Lechię Kostrzyn. Zawody rozstrzygała następująca trójka sędziowska: sędzia: Jan Tschir, asystent nr 1: Marcin Stachowski, asystent nr 2: Miguel Karrasch. Mecz ten obfitował w wiele sytuacji bramkowych, jednak zakończył się skromnym zwycięstwem gospodarzy 2:0, a sędzia główny musiał w tym spotkaniu pokazać kilka napomnień zawodnikom obu drużyn. Wszyscy uczestnicy zawodów  zgodnie po końcowym gwizdku stwierdzili, że zawody zostały poprowadzone na bardzo wysokim poziomie.

Tego samego dnia, po zakończeniu spotkania w Obornikach, wybraliśmy się na Stadion Miejski w Poznaniu, gdzie wspólnie obejrzeliśmy spotkanie rozgrywane w ramach 12. Kolejki Lotto Ekstraklasy: Lech Poznań – Korona Kielce.

Po meczu udaliśmy się na wspólną pożegnalną kolację, gdzie podsumowaliśmy nasz intensywny weekend oraz wymieniliśmy się upominkami.

Wizyta Kolegów z Niemiec to dla Nas kolejne ciekawe doświadczenie. Mieliśmy okazję zobaczyć niemiecki styl sędziowania, a także był to doskonały czas na wymianę poglądów i doświadczeń nie tylko w obszarze sędziowskim.

 

34,35,264,278.182281

35,34,163,170.315979

35,34,173,176.747910

24,25,398,421.438782

 

archiwum


Chronologicznie uporządkowane...

Użyj poniższego formualrza:

Nadal nie możesz znaleźć tego co szukasz? Skontaktuj się z nami. Zajmiemy się tym!

Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Copyright: Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej © 2012-2016. Wykonanie: Projektowanie stron www Poznań