fb twitter rss Poczta obsada
obsada wyniki extranet
blogowanie
bmenu
aktualnosci

Relacja z programu Core Polska 7 Kolegi Bartłomieja Zywerta

Core Polska 7

Biuro Kolegium Sędziów WZPN w rozwinięciu wiadomości prezentuje relację tekstową oraz zdjęciową Kolegi Bartłomieja Zywerta ze zgrupowania w ramach programu Core Polska 7.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

 

W dniach 18-23 września w Jarocinie, wziąłem udział w zgrupowaniu Core Polska 7. Na obozie pojawiło się 16 sędziów z całej Polski.

Zgrupowanie rozpoczęło się od przywitania uczestników przez Instruktorów PZPN a byli nimi : Marcin Szulc, Piotr Tenczyński, Jacek Walczyński i Julian Pasek. Następnie odbyło się losowanie meczów IV ligi. Wylosowałem role sędziego technicznego w meczu Obra Kościan – Polonia Leszno.

Po powrocie z meczów czekała nas intensywna praca do późnych godzin nocnych, nad wycinaniem klipów z meczów, które wcześniej sędziowaliśmy.

W czwartek cały dzień spędziliśmy na dogłębnej analizie wszystkich czterech meczów, które mieliśmy okazję sędziować. Instruktorzy oraz obserwatorzy starali się przekazać nam jak najwięcej informacji dotyczących naszej pracy na boisku. Można sobie wyobrazić jak szczegółowa była to analiza, ponieważ 4 mecze były analizowane od godz. 9:00 do godz. 21:00. Wieczorem po zakończonej analizie meczów, w takich samych składach, w których sędziowaliśmy musieliśmy przygotować samoocenę.

Piątek rozpoczął się szkoleniem na temat różnych aspektów zarządzania – wykłady i warsztaty oraz testem teoretycznym z Przepisów Gry. Po południu odbyliśmy trening lekkoatletyczny na boisku z trenerem przygotowania fizycznego Panem Grzegorzem Krzoskiem.  Wieczorem ponownie spotkaliśmy się w sali wykładowej aby omówić przygotowane samooceny.  Na sam koniec odbyło się losowanie obsady na sobotnie mecze III ligi. Ponownie wylosowałem rolę sędziego technicznego w meczu Jarota Jarocin – Świt Skolwin.

W sobotę przed wyjazdem na mecze odbyliśmy szkolenie z zakresu Korzyść – misja i strategia, następnie uczestniczyliśmy w szkoleniu wraz z uczestnikami Programu Mentorskiego, które poprowadzili Szymon Marciniak i Tomasz Listkiewicz. Następnie wszystkie zespoły udały się na swoje mecze. Po spotkaniach czekała nas podobna praca jak w środę, a więc analiza i wycinanie klipów z meczu.

Niedziela wyglądała podobnie jak czwartek, a więc dogłębna analiza sobotnich meczów. Warto dodać, że podczas omawiania meczów swoją obecnością zaszczycili nas Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pan Paweł Wojtala oraz Przewodniczący Kolegium Sędziów Pan Zbigniew Cukiert.

Podczas ostatniego dnia spotkaliśmy się rano na kolejnym szkoleniu z obszaru zarządzania. Następnie odbył się test teoretyczny z Przepisów Gry w języku angielskim. Po zakończonym teście udaliśmy się na boisko, aby przebiec test yo-yo.

Zgrupowanie, na którym miałem okazję przebywać było bardzo pracowite. Szkolenia, analizy meczów były na bardzo wysokim poziomie i wyjechałem z tego spotkania z ogromną porcją nowej wiedzy. Otrzymaliśmy jasny przekaz, w którym kierunku mamy się rozwijać. Mam nadzieję, że tak duża dawka przydatnych informacji rozwinie mnie jako sędziego, a zdobyta wiedza będzie przekładać się na każde prowadzone przeze mnie zawody.

 

 

 

 

 

 

 

Bartłomiej Zywert

archiwum


Chronologicznie uporządkowane...

Użyj poniższego formualrza:

Nadal nie możesz znaleźć tego co szukasz? Skontaktuj się z nami. Zajmiemy się tym!

Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Copyright: Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej © 2012-2016. Wykonanie: Projektowanie stron www Poznań