fb twitter rss Poczta obsada
obsada wyniki extranet
blogowanie
bmenu
aktualnosci

Relacja z programu Core Polska 6 Kolegi Łukasza Chodnickiego

RELACJA Z CORE POLSKA 6

Biuro Kolegium Sędziów WZPN w rozwinięciu wiadomości prezentuje relację tekstową Kolegi Łukasza Chodnickiego ze zgrupowania w ramach programu Core Polska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W dniach 22-27 maja 2019 r. wziąłem udział w zgrupowaniu CORE POLSKA 6. Miejscem spotkania był Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale. W zgrupowaniu udział wzięło łącznie 16 sędziów z całej Polski, po jednym z każdego województwa.

Zgrupowanie rozpoczęło się od krótkiego powitania, odebraniem sprzętu i losowaniem obsady na środową kolejkę meczy IV ligi łódzkiej. Wylosowałem rolę sędziego technicznego. W środę udaliśmy się na mecze, po których czekała nas długa i rzetelna praca do późnych godzin nocnych, naszym zadaniem było przygotowanie samoocen oraz wycięcie sytuacji z meczów.

W czwartek od rana przystąpiliśmy do omawiania 4 meczy. Analiza wszystkich spotkań rozpoczęła się o godz. 9:00, a zakończyła o godz. 21:00. Na każdym meczu byliśmy obserwowani przez obserwatora nominowanego przez CORE POLSKA oraz instruktora PZPN. Instruktorami byli panowie: Marcin Szulc, Julian Pasek, Piotr Tenczyński oraz Jacek Walczyński.

Piątek rozpoczął od testu z przepisów w języku angielskim. Później odbyliśmy szkolenie dotyczące niedozwolonych ataków nogami, ze szczególnym rozróżnieniem ataków na piłkę od ataków na nogi. Następnie przeszliśmy na boisko treningowe, gdzie odbyliśmy trening symulacji zdarzeń boiskowych w praktyce. W dalszej części dnia, po kolejnych szkoleniach teoretycznych, rozpoczęły się pomiary antropometryczne oraz testy mobilności prowadzone przez trenera przygotowania motorycznego Grzegorza Krzoska. Na sam koniec dnia odbyło się losowanie sobotnich meczy, w których wylosowałem rolę sędziego w meczu III ligi gr. IV Stal Kraśnik – Wólczanka Wółka Pełkińska, zatem czekała mnie daleka podróż na Lubelszczyznę.

W sobotę wyruszyliśmy na mecz w następującej obsadzie:
• sędzia – Łukasz Chodnicki (Wielkopolski ZPN)
• sędzia asystent nr 1 – Wojciech Pawlak (Łódzki ZPN)
• sędzia asystent nr 2 – Maciej Habuda (Dolnośląski ZPN)
• sędzia techniczny – Dymitr Zubal (Opolski ZPN)

Sędziowanie w tym eksperymentalnym składzie było dla mnie nowym i ciekawym doświadczeniem. Obserwatorem tych zawodów był pan Grzegorz Stęchły, a instruktorem pan Julian Pasek.

Niedzielę spędziliśmy na omawianiu sobotnich meczy oraz regeneracji przed poniedziałkowym testem yo-yo.
Poniedziałek rozpoczął się od wspomnianego testu kondycyjnego, który obserwował Prezes Kolegium Sędziów PZPN Zbigniew Przesmycki. Następnie przeprowadził on szkolenie oraz wręczył dyplomy za ukończenie kursu CORE POLSKA 6.

Spędzone w Spale dni były bardzo pracowite, poruszone zostało wiele różnorodnych kwestii, dzięki czemu został nam nakreślony kierunek, w którym powinniśmy się rozwijać. Dostaliśmy ogromną porcję wiedzy oraz doświadczenia, od nas oraz od naszych wysiłków będzie zależeć czy zaprocentują one w przyszłości. Jednocześnie uważam, że z warsztatów wyniosłem wiele istotnej wiedzy, która rozwinie mnie jako sędziego. Ponadto, chciałbym zachęcić wszystkich do ciągłej pracy nad swoim warsztatem sędziowskim, gdyż tylko w ten sposób możemy stawać się coraz lepsi.

Łukasz Chodnicki

 

Ze sportowym pozdrowieniem
Biuro Kolegium Sędziów WZPN

archiwum


Chronologicznie uporządkowane...

Użyj poniższego formualrza:

Nadal nie możesz znaleźć tego co szukasz? Skontaktuj się z nami. Zajmiemy się tym!

Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Copyright: Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej © 2012-2016. Wykonanie: Projektowanie stron www Poznań