fb twitter rss Poczta obsada
obsada wyniki extranet
blogowanie
bmenu
aktualnosci

Przepisy Gry w Piłkę Nożną 2018/2019 – wyjaśnienie

Przepisy Gry w PN

W załączeniu wyjaśnienie Przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN do Przepisów Gry w Piłkę Nożną 2018/2019…

 

 

 

 

 

 

Witam Koleżanki i Kolegów,

W związku z pytaniami i wątpliwościami jakie pojawiły się podczas ostatnich trzech zgrupowań sędziów  i sędzi szczebla centralnego oraz sędziów  III  ligi spieszę z wyjaśnieniami.

  1. Rzutami wolnymi są karane tylko:

– przewinienia z udziałem  przynamniej jednego z 22 zawodników, w tym przewinienia popełnione przez nich lub na nich

– przewinienia przeciwko sędziom

Oznacza to np., że zawodnik rezerwowy, trener itd., który uderzy innego zawodnika rezerwowego, trenera itd. czy to na polu gry czy to poza nim, zostanie ukarany indywidualnie a gra, jeżeli zostanie przerwana, zostanie wznowiona rzutem sędziowskim.

  1. W przypadku rzucenia przedmiotem  (w tym piłką) we „współpartnera” miejscem przewinienia jest również miejsce trafienia lub w przypadku uniknięcia trafienia, miejsce w którym by do niego doszło.

Oznacza to, że:

– rzucenie przedmiotem (w tym piłką) w innego zawodnika, zawodnika rezerwowego, zawodnika wymienionego  lub osobę funkcyjną swojej drużyny znajdujących się poza polem gry, skutkować będzie rzutem wolnym pośrednim z miejsca na linii ograniczającej pole gry, zdefiniowanego w przepisach gry.

– rzucenie piłki meczowej, przejętej przez bramkarza, w „przeciwnika” bądź „współpartnera” skutkować będzie sankcją indywidualną dla bramkarza i rzutem rożnym.

Ze sportowym pozdrowieniem

Zbig

Zbigniew Przesmycki
Przewodniczący Kolegium Sędziów

Chairman ot the Referees Committee

archiwum


Chronologicznie uporządkowane...

Użyj poniższego formualrza:

Nadal nie możesz znaleźć tego co szukasz? Skontaktuj się z nami. Zajmiemy się tym!

Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Copyright: Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej © 2012-2016. Wykonanie: Projektowanie stron www Poznań