fb twitter rss Poczta obsada
obsada wyniki extranet
blogowanie
bmenu
aktualnosci

Egzaminy dla sędziów IV ligi, Ligi Międzyokręgowej, WKA oraz obserwatorów – 07.08.2019 roku

Egzaminy

W dniu 27 maja 2019 roku Prezydium Kolegium Sędziów Wielkopolskiego ZPN ustaliło, że egzaminy dla sędziów IV ligi, Ligi Międzyokręgowej, Wojewódzkiej Kadry Asystentów oraz wszystkich obserwatorów z Wielkopolski przed startem sezonu 2019/2020 odbędą się 7 sierpnia 2019 roku (środa) w Poznaniu.

Dodatkowo uchwalono nowe limity biegowe dla sędziów Ligi Międzyokręgowej.

Sędziowie ubiegający się o awans oraz poniżej 35 roku życia muszą zaliczyć czasy jakie obowiązują obecnie w IV lidze. Sędziowie w wieku 35 lat (1985) i starsi zdają na dotychczasowych zasadach. W rozwinięciu więcej szczegółów na temat nowych limitów czasowych.

 

 

 

Warunkiem zaliczenia tego sprawdzianu jest uzyskanie minimum zaliczeniowego z Testu 1 i Testu 2.

Test 1: 6 x 40 metrów w odstępach 1,5 minutowych – maksymalny dopuszczalny czas: 6,4 sekundy dla każdego z 6 szybkich biegów – ze startu lotnego.

Jeżeli sędzia upada lub potyka się, dostaje dodatkową próbę (1 próba = 1 x 40 metrów). Jeśli sędzia nie zalicza jednej z sześciu prób, to dostaje tylko jedną dodatkową próbę po szóstym starcie. Jeśli dwa sprinty są niezaliczone, to sędzia nie zalicza tego testu.

 

Test 2: – sprawdzający naprzemienną aktywność biegu z chodem.

Na pierwszy gwizdek prowadzącego test – sędziowie muszą pokonać 75 metrów w czasie 15 sekund z miejsca startu, po czym mają oni 20 sekund na pokonanie 25 metrów idąc. Na kolejny sygnał gwizdka sędziowie muszą ponownie przebiec 75 metrów w czasie 15 sekund, po czym następuje przejście 25 metrów w czasie 20 sekund. Wspomniana procedura jest powtarzana przez sędziego i w ten sposób składa się na jedno okrążenie (400 metrów). Każdy sędzia musi przybyć przed sygnałem gwizdka do „strefy chodzenia”, którą wyznaczają 4 pachołki (1,5 metra przed i 1,5 metra za oznaczeniem dystansu 150 metrów).

Jeśli sędzia wyraźnie nie postawi jednej stopy w „strefie chodzenia”, to obsługujący test sygnalizuje powyższe zdarzenie. Za pierwszym razem sędzia otrzymuje ostrzeżenie od członka Komisji Egzaminacyjnej poprzez pokazanie żółtej kartki, a za drugim zostaje wykluczony poprzez pokazanie czerwonej kartki.

Sędziowie nie mogą opuścić „strefy chodzenia” przed następnym gwizdkiem, co również skutkuje sankcjami opisanymi powyżej.

Minimalna liczba okrążeń do zaliczenia tego testu wynosi 12.

archiwum


Chronologicznie uporządkowane...

Użyj poniższego formualrza:

Nadal nie możesz znaleźć tego co szukasz? Skontaktuj się z nami. Zajmiemy się tym!

Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Copyright: Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej © 2012-2016. Wykonanie: Projektowanie stron www Poznań