bmenu
aktualnosci

Marzenia o finale na Stadionie Narodowym trzeba odłożyć na przyszły rok…

Reprezentacja Kolegium Sędziów WZPN

We wtorek 16 października br. o godz. 16.00 w Stęszewie w III rundzie Pucharu Polski na szczeblu powiatu poznańskiego Reprezentacja Kolegium Sędziów Wielkopolskiego ZPN zmierzyła się z Pogonią Lwówek, na co dzień występującą w Lidze Międzyokręgowej.

Zapraszamy do relacji tekstowej i zdjęciowej…

Kolejna runda Pucharu Polski na szczeblu powiatu poznańskiego zapowiadała się bardzo ciekawie dla naszej drużyny. Przeciwnik to niezwykle mocna drużyna, lider Ligi Międzyokręgowej, który do tego momentu nie zanotował ani jednej porażki.

Mobilizacja była pełna, a boisko miało zweryfikować plany o wyjeździe na finał, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Boisko w Stęszewie było świetnie przygotowane do gry, pogoda sprzyjała, a dopingowali nas jak zwykle seniorzy Mieczysław Biegała i Ryszard Kupidura, dodatkowo wspomagał ich tego dnia obserwator Piotr Woźny. Zabrakło jedynie Wacława Hałasa, który nasłuchiwał relacji radiowej z odległej Danii, gdzie przebywał w roli skauta w poszukiwaniu nowych talentów dla naszej reprezentacji.

Duet trenerski Jarosław Araszkiewicz/Alfred Brembor posłał na boisko następujących wojowników:

Szymon Smoczyk – Łukasz Araszkiewicz (kpt.) (65′ Wojciech Tietz), Wojciech Schoen, Przemysław Gruszkiewicz, Jacek Nowak (70′ Adam Giełda) – Robert Pawlicki, Przemysław Czajka, Robert Szymkowiak (65′ Adam Karmoliński), Szymon Śmiglak (65′ Damian Filuś) – Andrzej Kołacki, Krzysztof Połomka (65′ Remigiusz Rura)

Skład sędziowski: Andrzej Pawlak (sędzia), Marek Mokrzyński, Jakub Paszke (sędziowie asystenci).

Początek meczu był dosyć nudny, a obydwie drużyny testowały się nawzajem. Większe posiadanie piłki posiadała nasza reprezentacja, a goście próbowali groźnie kontratakować, jednak ich ataki skutecznie rozbijała nasza obrona.

W 20 minucie zawodów nastąpił ten moment na który wszyscy sympatycy Kolegium Sędziów czekali. Andrzej Kołacki otrzymuje podanie ze środka pola i strzałem przy lewym słupku otwiera wynik spotkania na 1:0. Szok i konsternacja na stadionie, a na pewno niedowierzanie ze strony Pogoni Lwówek.

Drużyna gości postanowiła szybko zmienić ten stan rzeczy, jednak chwilę później w sytuacji sam na sam lepszy okazał się nasz bramkarz Szymon Smoczyk.

Gra się zaostrzyła i zaczął się całkiem ciekawy mecz, nie zabrakło ostrej walki i fauli.

W 35 minucie Andrzej Kołacki mógł podwyższyć na 2:0 jednak zmarnował 100% sytuację, a chwilę później Krzysztof Połomka strzelił obok bramki.

Wydawało się, że wielka niespodzianka wisi w powietrzu, przynajmniej do przerwy, jednak po błędzie w obronie napastnik Pogoni Lwówek nie marnuje doskonałej sytuacji i z wynikiem 1:1 zeszły obydwie drużyny do szatni.

W drugiej połowie nie zmieniliśmy swojej taktyki i nadal próbowaliśmy raz po raz groźnie atakować.

Ofensywna gra jednak sporo nas kosztowała, ponieważ po jednej z bardzo składnych i ładnych akcji naszego zespołu, goście wyprowadzili kontratak zmieniając wynik i w 55 minucie przegrywaliśmy 1:2.

W 60 minucie dokonaliśmy czterech zmian, aby świeża krew wniosła więcej polotu do naszej gry, jednak kolejne sytuacje marnowaliśmy, nieskutecznie próbując doprowadzić do wyrównania.

W 70 minucie przegrywaliśmy niestety już 1:3, a rozmiary porażki w 82 minucie mógł zmniejszyć Remigiusz Rura, któremu zabrakło całkiem niewiele.

Podsumowując zagraliśmy naprawdę bardzo dobry mecz, jednak przeciwnik był od nas lepszy i zasłużenie wygrał. Mimo wszystko należą się duże słowa uznania dla naszych „Orłów” za zostawione serce i walkę na boisku, bo lider Ligi Międzyokręgowej na pewno nie miał łatwego spacerku tego dnia w Stęszewie.

Nasza przygoda z tegorocznym Pucharem Polski się zakończyła, jednak należy być dumnym z naszej drużyny, która potrafiła zostawić w polu walki takie drużyny jak Jastrząb Rudniki, Spójnia Strykowo czy Lipno Stęszew.

Wiele ciepłych słów w ostatnim czasie docierało do nas z wielkopolskich klubów, którzy byli pełni podziwu dla naszej gry i wyników.

Sukces poszedł w świat, teraz naszym piłkarzom pozostaje się skupić na występach na boisku jedynie w roli sędziego, w więc chyba na tym co każdy z nas lubi najbardziej:)

Z tego miejsca na koniec należy podziękować naszym seniorom i pozostałym kibicom za wspieranie naszej reprezentacji, bo dla kogoś trzeba wygrywać, a my mieliśmy na każdym meczu Was!