bmenu
aktualnosci

Historyczny awans Reprezentacji Kolegium Sędziów Wielkopolskiego ZPN!!!

Kolegium Sędziów-Spójnia

W czwartek 13 września 2018 roku Reprezentacja Kolegium Sędziów Wielkopolskiego ZPN zmierzyła się ze „Spójnią” Strykowo na co dzień występującą w klasie okręgowej.

Zapraszamy do relacji tekstowej i zdjęciowej…

Zgromadzonych tego dnia aktorów widowiska oraz publiczność przywitał rzęsisty deszcz zapowiadający zbliżającą się jesień na wielkopolskich boiskach.

Dzięki temu gra była szybka i widowiskowa dla oka, więc kto się wybrał na zawody Pucharu Polski do Stęszewa na pewno nie żałował.

Kierownik Łukasz Jaskólski dokonał przed meczem dwóch „bombowych” transferów i cały świat piłkarski wstrzymał oddech. Na ławce trenerskiej wspomógł coacha Alfreda Brembora legenda poznańskiego „Lecha” Jarosław Araszkiewicz.

Drugim hitem okazało się zakontraktowanie w ostatniej chwili bramkarza Damiana Jankowskiego, który nauki pobierał u swojego ojca, niegdyś również świetnego bramkarza „Kolejorza” Ryszarda zwanego „Lancą”.

W związku z tym nasza Reprezentacja wyszła bardzo mocno zmotywowana na ten mecz mimo, że bukmacherzy nie dawali im najmniejszych szans. Nawet lokalni wierni kibice liczyli bardziej na znikomą porażkę i dobrą grę niż awans do kolejnej rundy.

Warto dodać, że zadebiutował w roli asystenta kierownika Tomasz Stelmaszewski, który znacząco odciążał naszego popularnego „Jaskółę”.

Nie mogło tego dnia również zabraknąć naszych seniorów, którzy od wielu lat wiernie kibicują naszym „Orłom”. Oczywiście w komplecie się stawili Mieczysław Biegała, Wacław Hałas, Ryszard Biegała, a dodatkowo wspierał ich tego dnia Krzysztof Juskowiak.

Drużyna zagrała w mocno eksperymentalnym składzie, zwłaszcza w obronie:

1. D.Jankowski – 9. Ł.Araszkiewicz-kpt. (70′-15. A.Giełda), 2. P.Gruszkiewicz, 4. J.Nowak, 10. W.Tietz (46′-3. W.Schoen) – 17. R.Pawlicki, 16. R.Szymkowiak, 5. D.Filuś, 13. S.Śmiglak (57′-6. K.Połomka) – 12. A.Kołacki (70′-8. A.Karmoliński), 7. M.Waskowski (65′-R.Rura).

Pierwszy gwizdek w meczu wydał sędzia Piotr Sieracki, na linii asystowali mu Tomasz Wolanin oraz Andrzej Strzelczak, sędzią technicznym był Tomasz Dobicki.

Ku zaskoczeniu wszystkich zgromadzonych „Sędziowie” przeważali od początku zawodów, a drużyna gości ograniczała się do gry z kontry. Niestety nie potrafiliśmy wykorzystać dogodnych sytuacji mimo że ataki sunęły z prawej i lewej strony.

W 25 minucie niewykorzystane sytuacje się zemściły i „Spójnia” po ładnej składnej kontrze pokonuje Damiana Jankowskiego silnym strzałem w środek bramki z wysokości pola karnego.

Nasz zespół jednak zachował zimną krew i w 32 minucie przeprowadził prawą stroną szybką kontrę, Łukasz Araszkiewicz podał na skrzydło do Roberta Pawlickiego, który wrzucił opadającą piłkę w pole karne między obrońców „Spójni” i nabiegający stoper Przemysław Gruszkiewicz strzelił nie do obrony z pierwszej piłki. Była to chyba jedna z ładniejszych akcji bramkowych w ostatnich latach naszej reprezentacji.

W 37 minucie ponownie Łukasz Araszkiewicz podał do Roberta Pawlickiego, a ten zagrał długim podaniem do wychodzącego na czystą pozycję Andrzeja Kołackiego, zaskoczony bramkarz drużyny gości opuścił pole karne i po chwili ze stoickim spokojem nasz napastnik go przelobował. Na tablicy widniał w tym momencie wynik 2:1.

Mimo kolejnych dogodnych sytuacji nie zdołaliśmy podwyższyć prowadzenia i na przerwą schodziliśmy z przewagą jednej bramki.

W przerwie trenerzy zmienili taktykę i to my w drugiej połowie graliśmy z kontry, częściej też utrzymując się przy piłce w środku pola, aby to przeciwnik pokonywał więcej kilometrów.

Po jednej z naszych kontr Michał Waskowski wyszedł sam na sam z bramkarzem „Spójni” i ze stoickim spokojem, jak nie on, zdobył bramkę plasowanym strzałem na 3:1.

Przy przewadze dwóch bramek cofnęliśmy się do tyłu, chyba nawet za bardzo i od tego momentu meczu to przeciwnik przejął kontrolę nad grą i zaczął coraz częściej zagrażać naszej bramce, jednak na wysokości zadania za każdym razem stawał Damian Jankowski. Nasz bramkarz był świetnie predysponowany tego dnia zarówno na linii, jak i na przedpolu. Najbardziej chyba tym obrotem sprawy była zaskoczona „Spójnia”, która na rozgrzewce przedmeczowej dokuczała nam, że przyjechaliśmy bez bramkarza, kiedy to nasz golkiper puszczał celowo wiele strzałów. Mocno się pomylili, ponieważ była to jedynie zmyłka dla przeciwnika i bardzo dobrze przygotowana taktyka przez nasz sztab trenerski.

Stopniowo duet trenerski Jarosław Araszkiewicz-Alfred Brembor wprowadzał świeżą krew, ponieważ nasi zawodnicy tego dnia zostawiali wiele zdrowia i serca na boisku przez co opadaliśmy z każdą minutą z sił.

Mocno też zaostrzyła się gra i i zostały pokazane pierwsze żółte kartki.

W 83 minucie wprowadzony w II połowie lewy pomocnik Krzysztof Połomka przeprowadził rajd lewą stroną, po czym wbiegł w pole karne i został sfaulowany. Rozbrzmiał gwizdek sędziego Sierackiego i mieliśmy rzut karny. Do piłki podszedł wyróżniający się tego dnia Robert Pawlicki, niestety strzelił za słabo i bramkarz obronił.

Po końcowym gwizdku radości nie było końca, śpiewy chóralne przeniosły się także do szatni i wspólnie świętowaliśmy z naszymi wiernymi kibicami awans do kolejnej rundy.

Na uwagę zasługuje również doświadczona czwórka sędziowska, która poprowadziła tego dnia zawody bardzo dobrze i bez kontrowersji, a pamiętamy, że różnie to bywało w poprzednich latach. Nota 8,5 dla wszystkich jak najbardziej się należy i to nie tylko dlatego, że awansowaliśmy dalej 🙂

Po wygraniu mistrzostw w Malborku i dwóch wygranych w Pucharze Polski na szczeblu strefy poznańskiej liczymy na kolejny świetny występ naszej drużyny w następnej rundzie.

Mecz w II rundzie Pucharu Polski z drużyną Ligi Międzyokręgowej „Lipno” Stęszew odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 16.30 w Stęszewie. Zapraszamy wszystkich do gorącego dopingowania naszych „Orłów”!!!